Menu

UNIMOT otwiera pierwszą stację paliw AVIA na Ukrainie

Data publikacji: 11.06.19

image

W Kijowie otwarta została pierwsza stacja paliw pod marką AVIA, którą na terenie Polski i Ukrainy rozwija polska spółka UNIMOT S.A.

Oficjalne otwarcie pierwszej stacji AVIA na Ukrainie miało miejsce w Kijowie 11 Czerwca 2019 o godzinie 11:00. Otwarta stacja jest bardzo dobrze zlokalizowana przy jednej z obwodnic Kijowa niedaleko lotniska Kijów – Żuliany. Uruchomienie stacji to efekt współpracy pomiędzy UNIMOT, a Grupą Wexler, która na terenie Ukrainy zarządza siecią ponad 120 stacji paliw. Nowo otwarta stacja działa na zasadach franczyzy, a w drodze czekają kolejne 4 stacje, które już wkrótce przejdą proces rebrendingu.

”Klucz do udanego startu na terenie Ukrainy, to pozyskanie właściwego partnera, który doskonale zna lokalny rynek oraz jego potrzeby, a także wprowadzenie silnej europejskiej marki takiej jak AVIA, która zapewni klientom stacji poczucie bezpieczeństwa w jakości i dostawach paliwa” – twierdzi Adam Sikorski Prezes Zarządu Unimot S.A., który osobiście przecinał wstęgę podczas oficjalnego otwarcia nowej stacji.

Pierwsza stacja w Kijowie oferuje swoim klientom 9 stanowisk tankowania, dostęp do paliwa premium AVIA Diesel Gold i AVIA Gold 95 oraz dobrze zaopatrzony sklep o powierzchni ponad 100 metrów kwadratowych w którym można skorzystać z konceptu gastronomicznego Esenso Cafe. Atrakcyjność lokalizacji nowej stacji podnosi bliskie sąsiedztwo restauracji MC Donald oraz marketu budowalnego Leroy Merlin.

AVIA to sieć stacji paliw założona ponad 90 lat temu w Szwajcarii, która aktualnie obecna jest w 15 krajach Europy w tym w Polsce i teraz na Ukrainie. Między innymi dlatego ceremonię otwarcia nowej stacji uświetnił swoją obecnością Dyrektor Zarządzający stowarzyszeniem AVIA International – Pan Mario Tonini, Szef Misji Dyplomatycznej przy ambasadzie Szwajcarii na Ukrainie Pan Simon Pidoux, Wiktoria Jałowienko – Dyrektor Przedstawicielstwa Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej na Ukrainie oraz Karol Kubica – Kierownik Biura Handlowego w Kijowie Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

 

 

 

Polecamy również

Spotkanie z Zarządem 29 maja 2024 r.

Zapraszamy Państwa na spotkanie z Zarządem, tematem którego będą wyniki Grupy UNIMOT...

23 maja 2024

Zobacz więcej

Grupa Unimot wynajęła terminal LPG w niemieckim Wilhelmshaven

Unimot Paliwa, spółka z Grupy Unimot, zawarła umowę na przeładunek i magazynowanie gazu LPG w...

22 maja 2024

Zobacz więcej

Szacunkowe wyniki Unimot S.A. za I kwartał 2024 r.

Unimot opublikował szacunki skonsolidowanych wyników finansowych za I kwartał 2024 roku. Według...

10 maja 2024

Zobacz więcej