Menu

UNIMOT optymalizuje aktywa gazowe na nowych warunkach

Data publikacji: 30.12.19

image

Zarząd UNIMOT S.A., notowanego na GPW w Warszawie niezależnego importera paliw, podjął decyzję o zawarciu umowy dezinwestycyjnej w obszarze swoich spółek gazowych, która powinna zostać podpisana w najbliższych dniach. Na mocy umowy nastąpi przejęcie przez UNIMOT S.A. 100% udziałów w spółce UNIMOT System oraz zbycie posiadanych udziałów w spółce Blue Cold. Transakcja będzie obejmowała także uporządkowanie struktury należności i zobowiązań.

Zgodnie z decyzją Zarządu UNIMOT S.A., drugą stroną umowy, która ma zostać podpisana w najbliższych dniach, została spółka Blue Line Engineering S.A. – dotychczasowy partner spółki w zakresie działalności w obszarze gazu ziemnego. Ostatecznym efektem procesu dezinwestycyjnego będzie przejęcie przez UNIMOT S.A. 100% udziałów w spółce UNIMOT System, do której należy także spółka Blue LNG sp. z o.o. oraz przejęcie przez Blue Line Engineering 100% udziałów w spółce zależnej Blue Cold sp. z o.o., przy jednoczesnym uporządkowaniu struktury należności i zobowiązań w tych spółkach zależnych oraz zakończeniu trwających inwestycji.

To druga umowa dezinwestycyjna, o pierwszej spółka informowała w sierpniu br. Jej warunki nie zostały jednak spełnione, w związku z czym strony zdecydowały się w listopadzie br. ustalić nowe.

– Zdecydowaliśmy, że w segmencie gazu ziemnego będziemy koncentrować się na wybranych aktywach – w naszym portfelu pozostaną dwie spółki: UNIMOT System zajmujący się dystrybucją i sprzedażą gazu ziemnego oraz pośrednio Blue LNG zajmująca się także regazyfikacją. Cieszę się, że tym razem transakcje dojdą do skutku – mówi Adam Sikorski, prezes Zarządu UNIMOT.

W wyniku transakcji, które określa umowa dezinwestycyjna, UNIMOT S.A. zapłaci spółce Blue Line Engineering kwotę 4,0 mln zł. Działanie jest zgodne ze Strategią Grupy UNIMOT na lata 2018-2023, która zakłada m.in. optymalizację aktywów gazowych i koncentrację na najwyżej marżowych biznesach.

Polecamy również

Pierwszy marketowy format SPAR na stacji paliw AVIA

Grupa Unimot we wrześniu otworzyła stację paliw AVIA w Wysogotowie pod Poznaniem z supermarketem...

20 września 2023

Zobacz więcej

Unimot opublikował wyniki za II kwartał 2023 r.

Unimot opublikował skonsolidowane wyniki finansowe i operacyjne za II kwartał 2023 r....

14 września 2023

Zobacz więcej

Spotkanie z Zarządem 18 września 2023 r.

Zapraszamy Państwa na spotkanie z Zarządem, tematem którego będą wyniki Grupy UNIMOT...

13 września 2023

Zobacz więcej