Menu

UNIMOT optymalizuje aktywa gazowe na nowych warunkach

Data publikacji: 30.12.19

image

Zarząd UNIMOT S.A., notowanego na GPW w Warszawie niezależnego importera paliw, podjął decyzję o zawarciu umowy dezinwestycyjnej w obszarze swoich spółek gazowych, która powinna zostać podpisana w najbliższych dniach. Na mocy umowy nastąpi przejęcie przez UNIMOT S.A. 100% udziałów w spółce UNIMOT System oraz zbycie posiadanych udziałów w spółce Blue Cold. Transakcja będzie obejmowała także uporządkowanie struktury należności i zobowiązań.

Zgodnie z decyzją Zarządu UNIMOT S.A., drugą stroną umowy, która ma zostać podpisana w najbliższych dniach, została spółka Blue Line Engineering S.A. – dotychczasowy partner spółki w zakresie działalności w obszarze gazu ziemnego. Ostatecznym efektem procesu dezinwestycyjnego będzie przejęcie przez UNIMOT S.A. 100% udziałów w spółce UNIMOT System, do której należy także spółka Blue LNG sp. z o.o. oraz przejęcie przez Blue Line Engineering 100% udziałów w spółce zależnej Blue Cold sp. z o.o., przy jednoczesnym uporządkowaniu struktury należności i zobowiązań w tych spółkach zależnych oraz zakończeniu trwających inwestycji.

To druga umowa dezinwestycyjna, o pierwszej spółka informowała w sierpniu br. Jej warunki nie zostały jednak spełnione, w związku z czym strony zdecydowały się w listopadzie br. ustalić nowe.

– Zdecydowaliśmy, że w segmencie gazu ziemnego będziemy koncentrować się na wybranych aktywach – w naszym portfelu pozostaną dwie spółki: UNIMOT System zajmujący się dystrybucją i sprzedażą gazu ziemnego oraz pośrednio Blue LNG zajmująca się także regazyfikacją. Cieszę się, że tym razem transakcje dojdą do skutku – mówi Adam Sikorski, prezes Zarządu UNIMOT.

W wyniku transakcji, które określa umowa dezinwestycyjna, UNIMOT S.A. zapłaci spółce Blue Line Engineering kwotę 4,0 mln zł. Działanie jest zgodne ze Strategią Grupy UNIMOT na lata 2018-2023, która zakłada m.in. optymalizację aktywów gazowych i koncentrację na najwyżej marżowych biznesach.

Polecamy również

Finalne wyniki Grupy UNIMOT za rok 2019

UNIMOT S.A.  opublikował wyniki finansowe za 2019 r. Grupa UNIMOT osiągnęła wzrost...

25 marca 2020

Zobacz więcej

Zarząd UNIMOT S.A. rekomenduje wypłatę dywidendy

Zarząd UNIMOT S.A., notowanego na GPW w Warszawie niezależnego importera paliw ciekłych i...

25 marca 2020

Zobacz więcej

Czat inwestorski 27 marca 2020 r.

Zapraszamy na czat inwestorski, poświęcony wynikom finansowym za 2019 r. Czat odbędzie się w...

23 marca 2020

Zobacz więcej