Menu

UNIMOT nabył 100% udziałów EnergoGas

Data publikacji: 30.12.15

image

Spółka UNIMOT, specjalizująca się w obrocie paliwami ciekłymi i gazowymi, nabyła 100% udziałów EnergoGas Sp. z o.o.

EnergoGas istnieje na polskim rynku od 1995 r. Przedmiotem jej działalności jest m.in. handel energią elektryczną oraz gazem ziemnym. Spółka posiada koncesje na obrót energią elektryczną (OEE), paliwami gazowymi (OPG) oraz paliwami ciekłymi (OPC) – ważne do 31 grudnia 2030 r.

 – Wierzymy, że przejęcie EnergoGas Sp. z o.o. będzie kolejnym ważnym krokiem na ścieżce rozwoju naszej spółki jako podmiotu multienergetycznego. Mamy nadzieję, że akwizycja Spółki posiadającej koncesję na obrót energią elektryczną pozwoli nam na szybkie zaistnienie na rynku energii elektrycznej i uruchomienie kolejnego sektora działalności w Grupie UNIMOT – powiedział Robert Brzozowski, Prezes UNIMOT S.A.

 – Sprzedaż posiadanych udziałów EnergoGas Sp. z o.o. i rezygnacja z funkcji Prezesa Zarządu jest częścią dezinwestycji posiadanych aktywów i zawieszania moich funkcji biznesowych w celu skupienia się na działalności publicznej, związanej z wykonywaniem mandatu posła RP. Cieszę się, że zarządzana przeze mnie przez ostatnie pięć lat Spółka trafia w dobre ręce – powiedział dotychczasowy współudziałowiec i Prezes EnergoGas – dr Paweł Pudłowski.

Polecamy również

AVIA GO: rusza aplikacja mobilna sieci stacji paliw AVIA w Polsce

UNIMOT, multienergetyczna grupa kapitałowa zarządzająca siecią stacji AVIA w Polsce,...

2 lipca 2024

Zobacz więcej

Grupa UNIMOT sponsorem Dni Jasła 2024

W dniach 21-23 czerwca 2024 roku odbyły się Dni Jasła 2024. Wydarzenie, którego...

26 czerwca 2024

Zobacz więcej