Menu

UNIMOT i Blachotrapez wspólnie na rynku fotowoltaiki

Data publikacji: 19.08.20

image

Spółka UNIMOT Energia i Gaz z Grupy Kapitałowej UNIMOT podpisała umowę współpracy z firmą Blachotrapez dotyczącą wspólnych działań na rynku instalacji paneli słonecznych.

Dnia 19 sierpnia 2020 w Warszawie miało miejsce podpisanie umowy współpracy pomiędzy firmą Blachotrapez, która jest czołowym, polskim producentem pokryć́ dachowych i elewacyjnych, a Spółką UNIMOT Energia i Gaz z Grupy Kapitałowej UNIMOT, która na rynku rozwija sprzedaż paneli słonecznych pod marką AVIA Solar.

Tworząc markę AVIA Solar postanowiliśmy wykorzystać nasze doświadczenie w sprzedaży energii elektrycznej i gazu, i zaoferować klientom kompleksową, multiproduktową ofertę montażu instalacji fotowoltaicznych, połączonych z magazynowaniem energii, uzupełniając je dostawami energii z sieci. – mówi Andrzej Moczydłowski, Wiceprezes Zarządu UNIMOT Energia i Gaz. Naszą ofertę kierujemy zarówno dla klientów biznesowych jak i indywidualnych.  O ile wśród klientów biznesowych jesteśmy dobrze rozpoznawalni, mamy dużą bazę kontaktów, a także własnych doradców biznesowych,  to potrzebowaliśmy wsparcia mocnego partnera, który pomoże nam skutecznie dotrzeć do klienta indywidualnego. Dlatego zdecydowaliśmy się na współpracę z firmą Blachotrapez – dodaje Andrzej Moczydłowski.

Będąc wiodącą firmą na rynku pokryć dachowych zdajemy sobie sprawę, że instalacja popularnych teraz paneli słonecznych, które w większości przypadków montuje się na dachach budynków, jest dla nas rynkiem bardzo bliskim. Warto tutaj nadmienić, że tylko na polskim rynku nasza firma sprzedaje ponad 50 000 dachów rocznie, a w całej Europie liczba ta przekracza 100 000. – mówi Rafał Michalski, Prezes Grupy Kapitałowej Blachotrapez.  Od dłuższego czasu zastanawialiśmy się jaka będzie najlepsza droga do wejścia w biznes związany z fotowoltaiką. Postanowiliśmy poszukać partnera, który posiada silną markę na tym rynku i który dobrze wykorzysta naszą rozbudowaną sieć punktów sprzedaży. Zdecydowaliśmy się na firmę UNIMOT Energia i Gaz, bo wierzymy w projekt AVIA Solar i chcemy być jego częścią – dodaje Rafał Michalski.

Rynek fotowoltaiki w Polsce do roku 2050 szacuje się na około 50 miliardów złotych. W perspektywie najbliższych 3 lat chcemy, aby spółka UNIMOT Energia i Gaz, z naszej Grupy Kapitałowej została jednym z liderów tego rynku i osiągnęła przychody  na poziomie 276 milionów zł. – mówi Adam Sikorski, Prezes Zarządu UNIMOT S.A. Do tego celu aktualnie kierujemy 50 handlowców, których docelowo ma być około 150 i około 100 ekip monterskich. Poszerzenie tego zaplecza ludzkiego o potencjał  sieci sprzedaży Blachotrapez  pozwoli nam znacząco zwiększyć skuteczność w pozyskiwaniu nowych klientów, a tym samym zrealizować postawiony cel – dodaje Adam Sikorski.

Polecamy również

Ostrzegamy przed oszustami!

Ostrzegamy przed pojawiającymi się w internecie oszustwami finansowymi, polegającymi na...

6 czerwca 2024

Zobacz więcej

Grupa Unimot opublikowała wyniki za I kwartał 2024 r.

Grupa Unimot opublikowała skonsolidowane wyniki finansowe i operacyjne za I kwartał 2024 r....

28 maja 2024

Zobacz więcej