Menu

UNIMOT GAZ S.A. partnerem XXIV Forum Ekonomicznego w Krynicy

Data publikacji: 22.08.14

image

2 września w Krynicy-Zdroju rozpocznie się największa konferencja gospodarczo-polityczna w Europie Środkowo-Wschodniej. UNIMOT GAZ S.A. będzie partnerem tego wydarzenia, a przedstawiciel Spółki – Adam Sikorski weźmie udział w jednym z paneli dyskusyjnych.

Tegoroczne, XXIV Forum Ekonomiczne potrwa od 2 do 4 września. Uczestnictwo w wydarzeniu zapowiedzieli czołowi europejscy politycy i intelektualiści. UNIMOT GAZ S.A. po raz pierwszy zaprezentuje się na tej największej konferencji gospodarczej jako partner. W obradach i spotkaniach Forum Ekonomicznego będą uczestniczyli przedstawiciele Spółki: Adam Sikorski, Przewodniczący Rady Nadzorczej, oraz Robert Brzozowski, Project Manager. Adam Sikorski będzie też jednym z panelistów międzynarodowej debaty o wyzwaniach, jakie stoją przed rynkiem gazu. Panel dyskusyjny, pod hasłem „Regionalny rynek gazu – jak sprostać globalnym wyzwaniom?”, odbędzie się 4 września w godzinach 11.50-12.50. Jego uczestnikami będą: Jan Mládek, minister przemysłu i handlu Czech, Jarosław Niewierowicz, minister ds. energii Litwy, Lachezar Matev, ambasador ds. bezpieczeństwa energetycznego Ministerstwa Spraw Zagranicznych Bułgarii, Giovanni Federigo De Santi, dyrektor Instytutu Energii i Transportu Wspólnego Centrum Badawczego Komisji Europejskiej, oraz Thomas B. Murphy, dyrektor Marcellus Center, Pennsylvania State University. Dyskusję poprowadzi Vytautas Nauduzas z departamentu polityki bezpieczeństwa gospodarczego MSZ Litwy. 

Ponadto, w ciągu trzech dni Forum odbędzie się ponad 150 wydarzeń – paneli dyskusyjnych, bloków tematycznych, prezentacji raportów. Mottem tegorocznej edycji Forum jest „Pokryzysowy świat – czas nowych liderów”, dlatego wiele debat będzie poświęcone wyzwaniom, jakie stoją przed współczesną Europą: przyszłości energetyki, polityki klimatycznej UE czy poszukiwaniu nowych źródeł wzrostu gospodarczego.

Forum Ekonomiczne w Krynicy jest największą konferencją gospodarczo-polityczną w Europie Środkowej i Wschodniej. Co roku gromadzi ponad 2500 gości – liderów życia gospodarczego, politycznego i społecznego z blisko 60 krajów Europy, Ameryki, Azji i Afryki. Spotykają się tu prezydenci, szefowie rządów, ministrowie, unijni komisarze, przedstawiciele największych koncernów i ośrodków analitycznych.

Krynickie Forum jest doskonałą okazją do debat i nieformalnych rozmów, podczas których politycy wyznaczają poziom zaufania do swoich krajów, niezbędny środowiskom biznesowym do inwestowania. Jednocześnie przedstawicielom biznesu pozwala na przedstawienie swoich spostrzeżeń i uwag dotyczących polityki gospodarczej prowadzonej przez rządy i instytucje europejskie.

Forum jest organizowane od 1990 r. Jego pomysłodawcą i organizatorem poprzez Fundację Instytut Studiów Wschodnich jest Zygmunt Berdychowski. Od początku istnienia Forum w Krynicy jest porównywane do Światowego Forum Ekonomicznego w szwajcarskim Davos. 

Polecamy również

AVIA Solar sponsorem tytularnym drużyny siatkarskiej AVIA Solar Sędziszów Małopolski

AVIA Solar, zarządzana przez Grupę Unimot, została sponsorem tytularnym drużyny siatkarskiej...

29 września 2023

Zobacz więcej

Oświadczenie Unimot S.A. w sprawie dywersyfikacji działalności i rozszerzania łańcucha wartości

Oświadczenie Kluczowym celem strategicznym Grupy Unimot jest dywersyfikacja działalności i...

26 września 2023

Zobacz więcej

Pierwszy marketowy format SPAR na stacji paliw AVIA

Grupa Unimot we wrześniu otworzyła stację paliw AVIA w Wysogotowie pod Poznaniem z supermarketem...

20 września 2023

Zobacz więcej