Menu

UNIMOT członkiem EFET

Data publikacji: 05.12.14

image

Spółka UNIMOT S.A. została przyjęta do struktur EFET – Europejskiej Federacji Handlowców Energią, wspierającej obrót energią w Europie. Członkostwo w tak prestiżowym Stowarzyszeniu zwiększa aktywność Spółki na międzynarodowym rynku energii i otwiera nowe perspektywy działania.

Europejska Federacja Handlowców Energią (European Federation of Energy Traders – EFET) to stowarzyszenie przedsiębiorców energetycznych, działające na rynkach hurtowych energii elektrycznej i gazu. Stowarzyszenie powstało w 1999 r., w odpowiedzi na liberalizację tych rynków w Unii Europejskiej, w celu umożliwienia wymiany informacji pomiędzy uczestnikami rynku energii. Zadaniem EFET jest poprawa funkcjonowania europejskich rynków hurtowych energii i gazu, zwiększenie ich płynności, jak również wsparcie wydajności przedsiębiorców. Stowarzyszenie wprowadza regulacje, które umożliwiają obrót energii elektrycznej i gazu, przy jednoczesnym, swobodnym rozwoju zrzeszonych przedsiębiorstw, oraz minimalizują przeszkody w transakcjach handlowych.

Wśród cech wyróżniających tę organizację można wymienić: całkowitą bezstronność, międzynarodowy i niedochodowy charakter, jawność i równość we wszystkich działaniach, wysoką jakość i wydajność w dostarczaniu pomocy organizacjom zrzeszającym, partnerski charakter dyskusji.

EFET zrzesza obecnie 126 firm członkowskich, z ponad 27 krajów europejskich. Członkami Stowarzyszenia są ważne zagraniczne koncerny m.in.: Gazprom, BP, Shell, Total, Vitol, jak również polskie spółki: PGE, PGNiG, Tauron Polska Energia.

Członkostwo w EFET pozwoli UNIMOT S.A. zwiększyć aktywność na międzynarodowym rynku obrotu gazem i z pewnością przyczyni się do uproszczenia, a co za tym idzie – przyspieszenia niektórych transakcji handlowych.  

Polecamy również

AVIA Solar sponsorem tytularnym drużyny siatkarskiej AVIA Solar Sędziszów Małopolski

AVIA Solar, zarządzana przez Grupę Unimot, została sponsorem tytularnym drużyny siatkarskiej...

29 września 2023

Zobacz więcej

Oświadczenie Unimot S.A. w sprawie dywersyfikacji działalności i rozszerzania łańcucha wartości

Oświadczenie Kluczowym celem strategicznym Grupy Unimot jest dywersyfikacja działalności i...

26 września 2023

Zobacz więcej

Pierwszy marketowy format SPAR na stacji paliw AVIA

Grupa Unimot we wrześniu otworzyła stację paliw AVIA w Wysogotowie pod Poznaniem z supermarketem...

20 września 2023

Zobacz więcej