Menu

Szacunki wyników UNIMOT S.A.: bardzo dobry I kw. 2019

Data publikacji: 24.04.19

image

UNIMOT S.A., notowany na GPW w Warszawie niezależny importer paliw ciekłych i gazowych, ma za sobą kolejny dobry kwartał. Spółka szacuje, że jednostkowe wyniki finansowe za I kw. 2019 r. są zdecydowanie lepsze niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Jednostkowa EBITDA za I kw. 2019 r. powinna wynieść 19,1 mln zł, a EBITDA skorygowana 7,5 mln zł.

Wg szacunkowych jednostkowych danych finansowych, Spółka w ciągu pierwszych trzech miesięcy 2019 r. wypracowała 841,8 mln zł przychodów, czyli o 24,3% więcej r/r. EBITDA, tj. zysk przed odliczeniem odsetek, podatków, deprecjacją i amortyzacją, wyniósł 19,1 mln zł. EBITDA skorygowana, czyli oczyszczona głównie o wycenę zapasu oleju napędowego, wyniosła 7,5 mln zł.

– Cieszę się, że kolejny kwartał z rzędu możemy przedstawić dobre wyniki finansowe. Te za miniony kwartał cieszą, tym bardziej, że początek roku jest w naszej branży zwyczajowo najsłabszy, co wynika bezpośrednio z sezonowości. Wysoka EBITDA jest efektem wykorzystania sprzyjającego otoczenia zewnętrznego w postaci relatywnie wysokiej premii lądowej oraz silnego popytu na oleju napędowym.. Także sytuacja w segmencie LPG oraz w biopaliwach była lepsza niż oczekiwaliśmy. Ponadto, na wyniki Spółki w I kw. 2019 r. istotny wpływ miał także przeprowadzony w drugiej połowie ubiegłego roku plan restrukturyzacyjny. – wyjaśnia Adam Sikorski, Prezes Zarządu UNIMOT.

– Wciąż bardzo optymistycznie patrzymy w przyszłość. Biorąc pod uwagę to, co udało się wypracować w I kw., jesteśmy na dobrej drodze do osiągnięcia zakładanych 34 mln zł EBITDA skorygowanej w całym 2019 r. – podkreśla Adam Sikorski.

Polecamy również

Grupa Unimot opublikowała wyniki za I kwartał 2024 r.

Grupa Unimot opublikowała skonsolidowane wyniki finansowe i operacyjne za I kwartał 2024 r....

28 maja 2024

Zobacz więcej

Grupa Unimot publikuje Raport ESG za 2023 r.

Grupa Unimot, notowana na GPW w Warszawie niezależna grupa multienergetyczna, opublikowała...

27 maja 2024

Zobacz więcej

Spotkanie z Zarządem 29 maja 2024 r.

Zapraszamy Państwa na spotkanie z Zarządem, tematem którego będą wyniki Grupy UNIMOT...

23 maja 2024

Zobacz więcej