Menu

Sieć stacji AVIA wspiera fundację DOM Dbamy o Młodych

Data publikacji: 02.06.23

image

Sieć stacji AVIA, zarządzana przez Grupę Unimot, nawiązała współpracę z fundacją DOM Dbamy o Młodych. Przez cały czerwiec część zysków ze sprzedaży oferty napojów gorących na stacjach AVIA przeznaczona będzie na sfinansowanie projektu „Stop hejt, start respect” edukującego młodych ludzi w temacie szkodliwości hejtu.

Według raportu Fundacji Batorego „Mowa nienawiści, mowa pogardy” 75,2 proc. młodzieży spotkało się z hejtem w trakcie rozmów, a aż 95,6 proc. młodzieży spotkało się z hejtem w sieci*. W związku z tym, sieć stacji paliw AVIA, w ramach działań w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu, postanowiła wesprzeć Fundację DOM Dbamy o Młodych prowadzącą projekt „Stop hejt, start respect”. Celem webinarów, organizowanych przez Fundację w ramach projektu, jest uświadamianie młodych ludzi na temat szkodliwości hejtu, identyfikowania hejterskich zachowań i sposobów radzenia sobie z nimi.

Bardzo się cieszę, że możemy wesprzeć tak wartościowy projekt. Jak pokazują badania, żyjemy w świecie, w którym niemalże każdy młody człowiek zetknął się ze zjawiskiem hejtu w internecie, dlatego działania Fundacji DOM Dbamy o Młodych, która podjęła ten temat, są dzisiaj bardzo ważne. W związku z tym zachęcamy naszych klientów do skorzystania z naszej oferty Eat&Go na stacjach sieci AVIA, ponieważ przez cały czerwiec będziemy się dzielić częścią zysku z Fundacją DOM prowadzącą projekt „Stop hejt, start respect” – mówi Robert Nowek, dyrektor zarządzający siecią AVIA w Polsce i w Ukrainie, Grupa Unimot.

Na podstawie nawiązanej współpracy sieć stacji paliw AVIA przekaże fundacji DOM Dbamy o Młodych na finansowanie projektu „Stop hejt, start respect” 10 proc. zysku ze sprzedaży napojów gorących z oferty stacji własnych AVIA. Działanie to wpisuje się w jeden z celów wyznaczonych w Strategii ESG Grupy Unimot, jakim jest wsparcie rozwoju społecznego i młodych talentów.

*https://www.batory.org.pl/upload/files/pdf/MOWA_NIENAWISCI_MOWA_POGARDY_INTERNET.pdf

Polecamy również

AVIA Solar sponsorem tytularnym drużyny siatkarskiej AVIA Solar Sędziszów Małopolski

AVIA Solar, zarządzana przez Grupę Unimot, została sponsorem tytularnym drużyny siatkarskiej...

29 września 2023

Zobacz więcej

Oświadczenie Unimot S.A. w sprawie dywersyfikacji działalności i rozszerzania łańcucha wartości

Oświadczenie Kluczowym celem strategicznym Grupy Unimot jest dywersyfikacja działalności i...

26 września 2023

Zobacz więcej

Pierwszy marketowy format SPAR na stacji paliw AVIA

Grupa Unimot we wrześniu otworzyła stację paliw AVIA w Wysogotowie pod Poznaniem z supermarketem...

20 września 2023

Zobacz więcej