Menu

Prezes UNIMOT o walce z szarą strefą

Data publikacji: 16.12.15

image

Robert Brzozowski, Prezes UNIMOT S.A., wziął udział w panelu dyskusyjnym podczas Konferencji „Czas innowacji. Nafta/Chemia 2015”. Dyskusja dotyczyła m.in. walki z szarą strefą na rynku paliw.

Nafta-Chemia to doroczna konferencja Grupy PTWP i redakcji Nowego Przemysłu, dedykowana problemom i wyzwaniom sektora, gromadząca czołowych przedstawicieli branży naftowej i chemicznej, ekspertów i polityków. XI edycja wydarzenia, organizowana pod hasłem „Czas innowacji”, odbyła się 9 grudnia br. w hotelu Sheraton, w Warszawie. Tematyka spotkania objęła najbardziej istotne zagadnienia dla sektora paliwowego  i chemicznego.

Robert Brzozowski, Prezes UNIMOT S.A., uczestniczył w sesji poświęconej zjawisku szarej strefy w branży naftowej. Prezes Brzozowski zwrócił uwagę, że szara strefa uderza nie tylko w rafinerie, poszkodowani są również niezależni importerzy paliw. – Musimy na co dzień udowadniać, że spełniamy wszystkie wymogi. Na to tracimy dużo energii i czasu. Wcale nie jest łatwo wykazać, że nie wszyscy importerzy są źli. Musimy edukować naszych klientów – mówi Robert Brzozowski.

W dyskusji podjęto tematy: obowiązujących regulacji prawnych (solidarna odpowiedzialność i koncesje importowe), koordynacji działań służb kontrolnych i urzędów oraz innych aktywności, planowanych na 2016 r., które mogą się przyczynić do wyeliminowania problemu szarej strefy.

Wśród zaproszonych prelegentów byli m.in.: Adam Jaros – Dyrektor Handlu Hurtowego PKN ORLEN S.A., Halina Pupacz – Prezes Polskiej Izby Paliw Płynnych, Maciej Szozda – Dyrektor ds. Produkcji i Handlu Grupy Lotos S.A. oraz Leszek Wieciech – Dyrektor Generalny Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego.

Poniżej kilka zdjęć z wydarzenia.

Polecamy również

Szacunkowe wyniki Unimot S.A. za IV kwartał 2023 r.

Unimot opublikował szacunki skonsolidowanych wyników finansowych za IV kwartał 2023 roku....

9 lutego 2024

Zobacz więcej

Urodzinowy benefit dla członków programu Unimot Klub+

Grupa Unimot, z okazji trzeciej rocznicy istnienia programu lojalnościowego dla akcjonariuszy –...

6 lutego 2024

Zobacz więcej

Unimot Aviation uruchamia działalność w sektorze lotnictwa pasażerskiego

Unimot Aviation, spółka, która dołączyła w 2023 r. do Grupy Unimot, intensywnie rozwija swoje...

23 stycznia 2024

Zobacz więcej