Menu

Olavion zwiększa flotę – kolejne 4 lokomotywy od Rail Capital Partners

Data publikacji: 26.06.23

image

Olavion, spółka wchodząca w skład Grupy Unimot, i Rail Capital Partners (RCP) podpisały nowe umowy indywidualne na najem kolejnych 4 lokomotyw GAMA, rozszerzając dotychczasową współpracę.

Pozyskujemy kolejne nowoczesne lokomotywy. Jest to spójne z naszą strategią funkcjonowania spółki. Ambicją Olavion i oczekiwaniem Grupy Unimot jest utrzymanie wzrostu realizowanych przewozów dla klientów spoza Grupy. Nowe lokomotywy dostarczone przez RCP zwiększą możliwości Olavion do obsługi nowych kontraktów i pozwolą umocnić pozycję Olavion na rynku – mówi Henryk Gruca, prezes zarządu Olavion.

Pozyskanie lokomotyw z RCP jest efektem dobrej dotychczasowej współpracy obu spółek i wielomiesięcznych negocjacji. Zawarcie umów indywidualnych oznacza dwukrotne zwiększenie liczby lokomotyw zapewnianych przez RCP na potrzeby Olavion. Trzy z czterech lokomotyw mają trafić do Olavion jeszcze w tym roku.

Zwiększenie liczby dzierżawionych przez Olavion lokomotyw to efekt dotychczasowej partnerskiej współpracy, wysokiego poziomu świadczonych przez nas usług oraz jakości taboru, jaki oferujemy naszym klientom. Obecnie spółka RCP posiada 51 nowoczesnych lokomotyw i sukcesywnie zwiększamy ich liczbę celem sprostania oczekiwaniom rynku. Jako spółka ROSCO pozyskujemy tabor dla naszych kontrahentów oraz zapewniamy kompleksowy serwis, tak aby klient mógł koncentrować swoje działania na prowadzonym przez siebie biznesie. Zdajemy sobie sprawę, że rozwój naszej spółki jest ściśle powiązany z rozwojem naszych klientów, dlatego z wielką przyjemnością obserwujemy dynamiczny rozwój spółki Olavion i to jak dobrze radzi sobie na trudnym rynku przewozów kolejowych – mówi Ireneusz Kozłowski, prezes zarządu Rail Capital Partners.

Gama to lokomotywa elektryczna, która umożliwia prowadzenie składu towarowego o masie do 3200 ton na wzniesieniu sięgającym nawet 7 promili.

Polecamy również

Ostrzegamy przed oszustami!

Ostrzegamy przed pojawiającymi się w internecie oszustwami finansowymi, polegającymi na...

6 czerwca 2024

Zobacz więcej

Grupa Unimot opublikowała wyniki za I kwartał 2024 r.

Grupa Unimot opublikowała skonsolidowane wyniki finansowe i operacyjne za I kwartał 2024 r....

28 maja 2024

Zobacz więcej