Menu

Olavion zakupił cztery dodatkowe lokomotywy od Newag

Data publikacji: 05.01.24

image

Olavion, spółka należąca do Grupy Kapitałowej Unimot, poszerza swoją flotę nabywając od Newag cztery kolejne lokomotywy. Ta decyzja stanowi kolejny krok mający na celu zwiększenie skali działalności Olavion oraz umocnienie pozycji spółki na rynku. Wcześniej, w czerwcu 2023 roku, Olavion zamówił w Newag cztery lokomotywy.

Olavion skorzystał z prawa opcji, przewidzianego w umowie zawartej w czerwcu ub.r., i zamówił kolejne cztery nowoczesne lokomotywy za łączną cenę 75 milionów złotych. Olavion posiada jeszcze możliwości zakupu do 12 lokomotyw, które może zamówić do końca 2025 roku. Grupa Unimot nie jest zobowiązana do nabycia całej liczby lokomotyw określonej w puli opcji zakupowej.

Decyzja o nabyciu kolejnych czterech lokomotyw jest kluczowa dla naszej długoterminowej strategii rozwoju. Każda nowa inwestycja w naszą flotę jest dokładnie analizowana pod kątem ekonomicznym, aby zapewnić maksymalną efektywność. Systematyczne rozszerzanie naszego taboru pozwala nam zwiększać zakres realizowanych przewozów dla klientów poza Grupą Unimot oraz obsługiwać nowe kontrakty – mówi Henryk Gruca, prezes zarządu Olavion.

Zgodnie z harmonogramem, pierwsze dwie lokomotywy wyposażone w spalinowy moduł dojazdowy zamówione w styczniu 2024 roku zostaną dostarczone 18 miesięcy od daty zawarcia aneksu. Pozostałe dwie mają zostać dostarczone do Olavion po 30 miesiącach.

Polecamy również

Ostrzegamy przed oszustami!

Ostrzegamy przed pojawiającymi się w internecie oszustwami finansowymi, polegającymi na...

6 czerwca 2024

Zobacz więcej

Grupa Unimot opublikowała wyniki za I kwartał 2024 r.

Grupa Unimot opublikowała skonsolidowane wyniki finansowe i operacyjne za I kwartał 2024 r....

28 maja 2024

Zobacz więcej