Menu

UNIMOT publikuje szacunki wyników za 2019 r.: najlepszy rok w historii

Data publikacji: 02.03.20

image

 UNIMOT S.A. notowany na GPW w Warszawie niezależny importer paliw ciekłych i gazowych, opublikował szacunki wyników za 2019 r. Wg wstępnych danych skonsolidowana EBITDA skorygowana wyniosła 63,7 mln zł, czyli najwięcej w niemal 30-letniej historii Grupy i o 3,7% więcej niż ostatni zaktualizowany poziom prognozy. Przychody przekroczyły 4,4 mld zł.

Zgodnie z szacunkami, skonsolidowane przychody ogółem Grupy UNIMOT wyniosły w 2019 r. 4 445,4 mln zł, czyli o 31,9% więcej niż w poprzednim roku, a skonsolidowana EBITDA wyniosła 89,9 mln zł (wzrost o 565,4% r/r). Skonsolidowana EBITDA skorygowana (o szacunkową wycenę zapasu obowiązkowego, uzasadnione przesunięcia i zdarzenia jednorazowe) ukształtowała się natomiast na poziomie 63,7 mln zł, co oznacza najwyższy poziom w historii i przekroczenie bieżącej prognozy o 3,7%.

W samym IV kwartale 2019 r. skonsolidowana EBITDA skorygowana wyniosła 17,6 mln zł. Główny wpływ na tak wysoki wynik miały wysokie marże handlowe oraz wolumeny sprzedaży oleju napędowego i biopaliw.

Cieszę się, że po raz kolejny możemy zakomunikować inwestorom bardzo dobre wyniki finansowe – rok 2019 był dla nas rekordowy. Jesteśmy z tego szczególnie zadowoleni w kontekście słabego początku poprzedniego roku. Zareagowaliśmy szybko wprowadzając plan restrukturyzacyjny, optymalizację aktywów oraz duże oszczędności. W międzyczasie, skupiając się na najbardziej efektywnych obszarach, prowadziliśmy działania rozwojowe. Połączenie tych czynników oraz sprzyjającego otoczenia rynkowego pozwoliło nam w 2019 r. kilkukrotnie podnieść prognozy i finalnie wypracować jeszcze wyższy wynik – mówi Adam Sikorski, Prezes Zarządu UNIMOT S.A.

Mając na względzie politykę dywidendową UNIMOT S.A., spółka podała także szacunkowy jednostkowy zysk netto za 2019 r., który ukształtował się na poziomie 53,8 mln zł.

Szacunki dokonane zostały według najlepszej wiedzy Zarządu na dzień ich sporządzania i mogą ulec zmianie. Ostateczne dane zostaną opublikowane w raporcie 2019 r. w dniu 25 marca 2020 r.

Polecamy również

AVIA Solar sponsorem tytularnym drużyny siatkarskiej AVIA Solar Sędziszów Małopolski

AVIA Solar, zarządzana przez Grupę Unimot, została sponsorem tytularnym drużyny siatkarskiej...

29 września 2023

Zobacz więcej

Oświadczenie Unimot S.A. w sprawie dywersyfikacji działalności i rozszerzania łańcucha wartości

Oświadczenie Kluczowym celem strategicznym Grupy Unimot jest dywersyfikacja działalności i...

26 września 2023

Zobacz więcej

Pierwszy marketowy format SPAR na stacji paliw AVIA

Grupa Unimot we wrześniu otworzyła stację paliw AVIA w Wysogotowie pod Poznaniem z supermarketem...

20 września 2023

Zobacz więcej