Menu

Grupa Unimot będzie rozwijać działalność w branży paliw lotniczych pod marką AVIA

Data publikacji: 02.08.23

image

Spółka Partners4Sky, której 75 proc. udziałów nabyła w kwietniu 2023 r. Grupa Unimot, zmieniła nazwę na Unimot Aviation. Będzie ona prowadziła działalność w obszarze obrotu paliwami lotniczymi pod szwajcarską marką AVIA, którą Grupa Unimot rozwija na polskim rynku od 2017 r. Obecnie Unimot Aviation sprzedaje paliwo lotnicze do firm i osób prywatnych posiadających śmigłowce lub małe statki powietrzne, ale w ramach Grupy Unimot zamierza sukcesywnie rozszerzać swoją działalność.

Spółka Partner4Sky, która działa już pod nazwą Unimot Aviation, powstała w 2020 r. po wyjściu z polskiego rynku jedynego niezależnego operatora paliw lotniczych. W sierpniu 2021 r., po otrzymaniu wszystkich niezbędnych zezwoleń i koncesji, rozpoczęła pierwsze tankowania na lotnisku w Krakowie i Katowicach. W styczniu 2022 r. skupiła się na rozwoju sprzedaży paliwa lotniczego JET A poza lotniskami objętymi kontrolą Urzędu Lotnictwa Cywilnego, zawieszając działalność w obszarze lotnictwa pasażerskiego.

Cieszymy się, że mamy w Grupie Unimot kolejną spółkę, która rozszerza nasze kompetencje w branży paliwowej – tym razem o rynek paliwa lotniczego. Liczymy na to, że zgodnie z przedstawionymi planami rozwojowymi, przy wsparciu finansowym Grupy Unimot, będzie rozszerzać swoją działalność i powróci do działalności w lotnictwie pasażerskim. W Polsce funkcjonuje obecnie 14 lotnisk publicznych i 60 lotnisk aeroklubowych, więc jest to duży potencjał rynkowy do zagospodarowania i tym samym nowe źródło naszego dodatkowego zysku EBITDA – mówi Adam Sikorski, prezes zarządu Unimot S.A.

Unimot Aviation posiada pojazd do tankowania statków powietrznych z możliwością dozowania dodatków, co pozwala oferować usługi tankowania paliwem o specyfikacji JP8. Współpracuje również z podmiotami zużywającymi naftę lotniczą (JET A 1) w procesach technologicznych lub oferujących serwis silników lotniczych.

Polecamy również

HVO i paliwa o obniżonej emisyjności w ofercie Grupy Unimot już w marcu

W odpowiedzi na globalne wyzwania związane ze zmianami klimatycznymi, a tym samym konieczność...

14 marca 2024

Zobacz więcej

Grupa Unimot rozpoczęła działalność w zakresie fizycznych dostaw paliw żeglugowych w polskich portach

Kontynuując przyjętą strategię dywersyfikacji działalności Grupy Unimot, spółka Unimot...

13 marca 2024

Zobacz więcej

Szacunkowe wyniki Unimot S.A. za IV kwartał 2023 r.

Unimot opublikował szacunki skonsolidowanych wyników finansowych za IV kwartał 2023 roku....

9 lutego 2024

Zobacz więcej