Menu

Doświadczeni specjaliści w szeregach UNIMOT

Data publikacji: 23.07.15

image

W związku z dynamicznym rozwojem, Spółka wzmacnia kadrę specjalistów. Do zespołu UNIMOT S.A. dołączyli: Andrew Smith – doświadczony trader z zakresu międzynarodowego obrotu gazem ziemnym, oraz Filip Kuropatwa – specjalista ds. zabezpieczeń towarów i walut.

Andrew Smith jest absolwentem Uniwersytetów w Edynburgu i Genewie. Posiada bogate doświadczenie z zakresu międzynarodowego obrotu gazem ziemnym, zdobyte w szwajcarskiej firmie Gunvor International B.V. – największego w Europie niezależnego dostawcy ropy naftowej i surowców energetycznych. Od 2010 r. pełnił tam funkcję dyrektora ds. tradingu, realizując szereg projektów z związanych z obrotem gazem ziemnym w Europie. Jako dyrektor ds. tradingu gazem ziemnym w UNIMOT S.A., Andrew Smith skoncentruje się na rozwoju Spółki w obszarze obrotu tym produktem na rynku europejskim, wnosząc cenną wiedzę i doświadczenie w tym zakresie.

Spółka zyskała też nowego specjalistę ds. zabezpieczeń towarów i walut. Filip Kuropatwa swoje, blisko 20-letnie doświadczenie zawodowe zdobywał w Banku Własności Pracowniczej S.A., a następnie w BRE Bank S.A. (obecnie mBank S.A.). W ramach kolejnych  stanowisk zajmował się rynkami: papierów dłużnych, walutowym oraz surowcowym. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Bankowej oraz Szkoły Głównej Handlowej. W UNIMOT S.A. współtworzy i odpowiada za realizację polityki zabezpieczeń walutowych i surowcowych. Jego obecność w Spółce jest cennym wsparciem działań handlowych, związanych z międzynarodowym obrotem produktami paliwowymi.

Polecamy również

Podsumowanie realizacji strategii ESG

Grupa UNIMOT, największa w Polsce niezależna grupa paliwowo-energetyczna, dokładnie rok temu...

23 marca 2023

Zobacz więcej

Grupa Unimot po raz kolejny wyróżniona w rankingu Giełdowa Spółka Roku

Grupa Unimot, największa w Polsce niezależna grupa paliwowo-energetyczna, po raz kolejny została...

17 marca 2023

Zobacz więcej

Grupa Unimot sfinalizowała zakup udziałów spółki Olavion

Grupa Unimot, multienergetyczna grupa kapitałowa i lider wśród niezależnych importerów paliw w...

7 marca 2023

Zobacz więcej