Menu

AVIA gotowa do odkupienia części stacji Orlenu

Data publikacji: 04.11.19

image

Zrzeszające 3200 stacji paliw w Europe – Stowarzyszenie AVIA INTERNATIONAL zaproponowało PKN ORLEN odkup pakietu stacji, które ewentualnie mogą być przeznaczone do sprzedaży w wyniku decyzji Komisji Europejskiej dotyczącej zgody na akwizycję Grupy Lotos S.A. przez PKN ORLEN S.A.   

AVIA INTERNATIONAL deklaruje zainteresowanie wykorzystaniem możliwości biznesowych wynikających ze zmian na polskim rynku stacji paliw, które mogą nastąpić w wyniku konsolidacji spółek PKN ORLEN i LOTOS. AVIA INTERNATIONAL to szwajcarskie stowarzyszenie prawne, które zrzesza importerów, producentów, hurtowników i sprzedawców detalicznych paliw, którzy wspólnie działają pod marką AVIA w 15 krajach Europy.  Cała grupa w 2018 roku wygenerowała przychody na poziomie ponad 20 miliardów Euro. AVIA znana jest klientom indywidualnym przede wszystkim dzięki stacjom paliw, które działają pod tą marką i których jest aktualnie około 3200 w całej Europie, z czego prawie 50 na terenie Polski. Marka AVIA w Polsce reprezentowana jest za pośrednictwem spółki UNIMOT S.A. notowanej na głównym parkiecie GPW, która jest członkiem Stowarzyszenia AVIA INTERNATIONAL.

”Jesteśmy poważnie zainteresowani odkupem pakietu stacji paliw, które ewentualnie mogą być przeznaczone do sprzedaży w wyniku decyzji Komisji Europejskiej dotyczącej zgody na akwizycję Grupy Lotos przez PKN ORLEN.” – mówi Adam Sikorski Prezes UNIMOT S.A. i jednocześnie członek komitetu zarządzającego Stowarzyszeniem AVIA INTERNATIONAL. ”Przejęcie dużego pakietu stacji znacząco przyspieszyłoby rozwój marki AVIA na terenie Polski, dlatego ze względu na wielkość potencjalnej transakcji, spółka UNIMOT jest gotowa stworzyć konsorcjum firm z pozostałymi członkami stowarzyszenia AVIA, które wesprze UNIMOT w przeprowadzeniu  takiego odkupu” – dodaje Sikorski.

”Podobną transakcję AVIA przeprowadziła na terenie Niemiec we wrześniu bieżącego roku przejmując 155 stacji paliw od firmy TESSOL Kraftstoffe” – mówi Mario Tonini, Dyrektor Zarządzający w AVIA INTERNATIONAL. ”W tamtym przypadku zawiązaliśmy konsorcjum 10 członków stowarzyszenia AVIA i wspólnie wygraliśmy przetarg na przejęcie stacji paliw, dlatego mamy już doświadczenie w tego typu transakcjach i możemy je teraz wykorzystać na rynku polskim” – dodaje Mario Tonini.

Polecamy również

AVIA GO: rusza aplikacja mobilna sieci stacji paliw AVIA w Polsce

UNIMOT, multienergetyczna grupa kapitałowa zarządzająca siecią stacji AVIA w Polsce,...

2 lipca 2024

Zobacz więcej

Grupa UNIMOT sponsorem Dni Jasła 2024

W dniach 21-23 czerwca 2024 roku odbyły się Dni Jasła 2024. Wydarzenie, którego...

26 czerwca 2024

Zobacz więcej