Menu

Amerykańskie panele fotowoltaiczne First Solar w ofercie Unimot

Data publikacji: 04.10.22

image

Pierwsza dostawa amerykańskich paneli fotowoltaicznych First Solar dotarła do Polski i moduły są już dostępne w ofercie Grupy Unimot. Panele First Solar produkowane są w unikalnej technologii cienkowarstwowej i są w stanie zapewnić jedne z najlepszych parametrów na rynku.

W polskich warunkach atmosferycznych moduły First Solar mogą wyprodukować około 4 proc. więcej energii niż najpopularniejsze na rynku panele krzemowe. Dodatkowo panele te charakteryzują się niższym współczynnikiem degradacji, co powoduje, że po 30 latach są w stanie zapewnić 92 proc. swojej pierwotnej wydajności, czyli znacznie więcej, niż ich krzemowy odpowiednik. Ponadto, dzięki wykorzystaniu odrębnej konstrukcji ogniw, moduły First Solar zapewniają lepsze parametry pracy także w czasie zacienienia.

Polska gospodarka stoi przed dużymi wyzwaniami związanymi z niezbędną transformacją energetyczną, której podstawowym celem jest obniżenie poziomu emisji, a także obniżenie dotychczasowych cen energii i uniezależnienie się od paliw kopalnych pochodzących z obszaru Federacji Rosyjskiej. Chcąc zapewnić naszym partnerom biznesowym najlepsze możliwe rozwiązania rynkowe, nawiązaliśmy współpracę z amerykańską firmą First Solar. Dzięki tej współpracy jesteśmy w stanie dostarczyć na polski rynek najlepszej jakości panele fotowoltaiczne pochodzące w 100 proc. ze Stanów Zjednoczonych, co zapewnia również stabilność w zakresie łańcucha dostaw – mówi Adam Sikorski, prezes zarządu Unimot.

First Solar to jedyna firma wśród dziesięciu największych producentów paneli fotowoltaicznych na świecie, której siedziba mieści się w USA, a także jedyna, która w swojej technologii nie używa półprzewodnika z krzemu krystalicznego (c-Si). First Solar produkuje swoje cienkowarstwowe moduły fotowoltaiczne przy użyciu w pełni zintegrowanego, ciągłego procesu, który odbywa się w jednym miejscu. Zaawansowane cienkowarstwowe moduły fotowoltaiczne First Solar są projektowane i opracowane w centrach badawczo-rozwojowych (R&D) firmy w Kalifornii i Ohio.

Polecamy również

Oświadczenie Unimot S.A. w sprawie dywersyfikacji działalności i rozszerzania łańcucha wartości

Oświadczenie Kluczowym celem strategicznym Grupy Unimot jest dywersyfikacja działalności i...

26 września 2023

Zobacz więcej

Pierwszy marketowy format SPAR na stacji paliw AVIA

Grupa Unimot we wrześniu otworzyła stację paliw AVIA w Wysogotowie pod Poznaniem z supermarketem...

20 września 2023

Zobacz więcej

Unimot opublikował wyniki za II kwartał 2023 r.

Unimot opublikował skonsolidowane wyniki finansowe i operacyjne za II kwartał 2023 r....

14 września 2023

Zobacz więcej