Menu

Amerykańskie panele fotowoltaiczne First Solar w ofercie Unimot

Data publikacji: 04.10.22

image

Pierwsza dostawa amerykańskich paneli fotowoltaicznych First Solar dotarła do Polski i moduły są już dostępne w ofercie Grupy Unimot. Panele First Solar produkowane są w unikalnej technologii cienkowarstwowej i są w stanie zapewnić jedne z najlepszych parametrów na rynku.

W polskich warunkach atmosferycznych moduły First Solar mogą wyprodukować około 4 proc. więcej energii niż najpopularniejsze na rynku panele krzemowe. Dodatkowo panele te charakteryzują się niższym współczynnikiem degradacji, co powoduje, że po 30 latach są w stanie zapewnić 92 proc. swojej pierwotnej wydajności, czyli znacznie więcej, niż ich krzemowy odpowiednik. Ponadto, dzięki wykorzystaniu odrębnej konstrukcji ogniw, moduły First Solar zapewniają lepsze parametry pracy także w czasie zacienienia.

Polska gospodarka stoi przed dużymi wyzwaniami związanymi z niezbędną transformacją energetyczną, której podstawowym celem jest obniżenie poziomu emisji, a także obniżenie dotychczasowych cen energii i uniezależnienie się od paliw kopalnych pochodzących z obszaru Federacji Rosyjskiej. Chcąc zapewnić naszym partnerom biznesowym najlepsze możliwe rozwiązania rynkowe, nawiązaliśmy współpracę z amerykańską firmą First Solar. Dzięki tej współpracy jesteśmy w stanie dostarczyć na polski rynek najlepszej jakości panele fotowoltaiczne pochodzące w 100 proc. ze Stanów Zjednoczonych, co zapewnia również stabilność w zakresie łańcucha dostaw – mówi Adam Sikorski, prezes zarządu Unimot.

First Solar to jedyna firma wśród dziesięciu największych producentów paneli fotowoltaicznych na świecie, której siedziba mieści się w USA, a także jedyna, która w swojej technologii nie używa półprzewodnika z krzemu krystalicznego (c-Si). First Solar produkuje swoje cienkowarstwowe moduły fotowoltaiczne przy użyciu w pełni zintegrowanego, ciągłego procesu, który odbywa się w jednym miejscu. Zaawansowane cienkowarstwowe moduły fotowoltaiczne First Solar są projektowane i opracowane w centrach badawczo-rozwojowych (R&D) firmy w Kalifornii i Ohio.

Polecamy również

HVO i paliwa o obniżonej emisyjności w ofercie Grupy Unimot już w marcu

W odpowiedzi na globalne wyzwania związane ze zmianami klimatycznymi, a tym samym konieczność...

14 marca 2024

Zobacz więcej

Grupa Unimot rozpoczęła działalność w zakresie fizycznych dostaw paliw żeglugowych w polskich portach

Kontynuując przyjętą strategię dywersyfikacji działalności Grupy Unimot, spółka Unimot...

13 marca 2024

Zobacz więcej

Szacunkowe wyniki Unimot S.A. za IV kwartał 2023 r.

Unimot opublikował szacunki skonsolidowanych wyników finansowych za IV kwartał 2023 roku....

9 lutego 2024

Zobacz więcej