Menu

ENG Gadżety przydatne w samochodzie

Date of publication: 18.06.18

image

Kiedy spędzamy czas w samochodzie, warto pomyśleć o jego dodatkowym wyposażeniu. Na rynku dostępnych jest wiele ciekawych gadżetów, które nie tylko ułatwią nam wyprawy w dłuższe trasy, ale też uprzyjemnią taką podróż. Oto kilka z nich.

 Mata masująca

Przed Tobą wiele kilometrów za kółkiem? Zanim wyruszysz to już zaczynasz się obawiać o swój kręgosłup? Jest na to bardzo proste rozwiązanie – mata masująca, wpinana do samochodowej zapalniczki. Wystarczy kupić i zainstalować taki gadżet w swoim aucie, a każda podróż stanie się od razu przyjemniejsza! Maty dostępne są w kilku rozmiarach, więc łatwo dopasujesz je do wymiaru fotela. Mają także kilka trybów działania. W dodatku niektóre z tych masujących mat oferują także dodatkowe podgrzewanie, co sprawdza się doskonale, kiedy nie masz w samochodzie podgrzewanych foteli. Masaż i przyjemne ciepło w jednym! Czego można chcieć więcej?

Uchwyt na kubek

Lubisz pić ciepłą kawę lub herbatę w trasie? A może odwrotnie – wolisz chłodniejsze napoje? Żaden problem. Wystarczy sprawić sobie specjalny uchwyt, wpinany do samochodowej zapalniczki. Pomoże on utrzymać temperaturę napoju przez długi czas. Mała rzecz, a jaka wygodna!

Lodówka

A skoro już o utrzymywaniu temperatury mowa, warto wspomnieć też o lodówkach zasilanych z samochodowego gniazda. O ile w przypadku codziennej jazdy po mieście mogą nam się nie przydać, tak podczas wakacyjnych wyjazdów mogą okazać się wręcz niezbędne. Lodówki samochodowe dostępne są w różnych rozmiarach i pojemnościach, więc łatwo znajdziesz taką, która spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

Uchwyt na smartfona

To chyba najpopularniejszy z motoryzacyjnych gadżetów. Jest wiele różnych rodzajów, więc łatwo dobrać taki, który będzie spełniał wszystkie nasze wymagania. Dzięki niemu możemy wygodnie „zawiesić” swój telefon na szybie i korzystać z nawigacji lub innych aplikacji przydatnych w trasie, np. Tankuj24.pl. To aplikacja, która umożliwia zakup paliwa na wybranej stacji taniej, po uprzednim zamówieniu go on-line. Zamawiać można zarówno benzynę, olej napędowy jak i gaz LPG, a ich cena zakupu jest gwarantowana przez 24 godziny od momentu zamówienia.

Rejestrator jazdy

Coraz więcej kierowców decyduje się także na umieszczenie w swoim aucie rejestratora jazdy, czyli po prostu kamery. Nagrywanie w trasie może pomóc w udowodnieniu swojej niewinności podczas kolizji i uniknąć mandatu, pomoże nagrać nietypowe sytuacje na drodze, a w przypadku wyjazdów na wakacje zarejestruje piękne krajobrazy przy trasie. Urządzenie z podstawowymi parametrami można mieć już za kilkadziesiąt złotych. Droższe modele dają możliwość nagrywania obrazu z przodu i z tyłu pojazdu bądź włączają się kiedy wyczują ruch bądź uderzenie. Jest w czym wybierać, w zależności od dostępnego budżetu.

Organizery

Nie zapominajmy także o bagażniku! Masz dość drobiazgów, które w trakcie jazdy obijają się w bagażniku? Zainwestuj w praktyczny organizer. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, od materiałowych po plastikowe. Niektóre dają także możliwość personalizacji liczby przegródek i ich wielkości. Najlepsze są takie, które można złożyć, kiedy ich nie używamy. W dodatku organizery mogą przydać się także podczas zakupów – łatwiej będzie je spakować do samochodu. Nie wspominając o tym, że pomagają uniknąć bałaganu w bagażniku.

Wieszaki

Nie lubisz, gdy Twoje rzeczy się gniotą? Nie rzucaj ubrań na tylne siedzenie. Spraw sobie wieszak, który z łatwością przyczepisz do zagłówka. Dzięki temu Twoje ubrania zawsze prezentować się będą nienagannie, niezależnie od sytuacji.

To oczywiście tylko kilka przykładów samochodowych gadżetów, które ułatwiają kierowcy i pasażerom życie. Wraz z rozwoje nowoczesnych technologii, takich gadżetów dostępnych jest coraz więcej. Są też coraz bardziej przemyślane i przydatne. Warto więc śledzić nowości na motoryzacyjnym rynku, by zawsze być na czasie!

Recommended news

Chat dedicated to the financial results for 2023

We would like to invite you to an investor chat dedicated to the financial results for 2023. The...

19 April 2024

See more

HVO and low-emission fuels in the Unimot Group’s offer available already in March

In response to the global challenges related to climate change, and therefore, the necessity for...

14 March 2024

See more

The Unimot Group has launched its activities in the field of physical deliveries of marine fuels in Polish ports

While continuing the adopted strategy of diversification of the Unimot Group's activities, Unimot...

13 March 2024

See more