Menu

UNIMOT wkracza do Chin

Data publikacji: 06.11.18

image

Spółka UNIMOT Asia LLC rozpoczęła działalność na terenie Chin. Wczoraj w Szanghaju miało miejsce uroczyste otwarcie biura, będącego siedzibą nowej Spółki.

Spółka UNIMOT Asia LLC, która 12 września br. powiększyła Grupę Kapitałową UNIMOT, oficjalnie uruchomiła działalność w Chinach. Spółka prowadzi sprzedaż oraz dystrybucję olejów i smarów samochodowych pod marką AVIA.

Po dokładnym zbadaniu rynku motoryzacyjnego w Chinach uznaliśmy, że nasza oferta olejów i smarów będzie atrakcyjna dla lokalnych odbiorców – wyjaśnia Adam Sikorski, Prezes UNIMOT S.A. – Produkty te sprzedajemy pod znaną, szwajcarską marką AVIA, co dodatkowo wzmacnia ich pozycję rynkową i konkurencyjność.

Warto podkreślić, że pod marką AVIA są tu też oferowane filtry do samochodów osobowych, produkowane przez PZL Sędziszów S.A., którego większościowym udziałowcem jest Unimot Express Sp. z o.o.

Nowo otwarte biuro spółki UNIMOT Asia LLC, stanowiące równocześnie jej siedzibę, znajduje się w prestiżowym miejscu – Swiss Center Shanghai.

Lepszej lokalizacji nie mogliśmy sobie wymarzyć – komentuje Adam Sikorski. – Dzięki temu, że nasza Spółka-Matka należy do szwajcarskiego stowarzyszenia AVIA International, możemy być w samym centrum tego biznesowego okręgu. Z kolei koordynację UNIMOT Asia LLC w zakresie organizacyjnym powierzyliśmy panu Mateuszowi Wójcikowi, który jest absolwentem tutejszych uczelni (m.in. Shanghai University of Finance and Economics) oraz asystentem Konsula Generalnego RP w Szanghaju. Jego cenne doświadczenie dyplomatyczne i biegła orientacja w kwestiach gospodarczych na rynku chińskim z pewnością pomogą nam sprawnie i szybko rozwijać działalność Spółki – dodaje Prezes Sikorski.

Wprowadzenie oferty olejów i smarów przez UNIMOT to początek ekspansji marki AVIA na rynku chińskim. Pod czerwono-białym szyldem Spółka planuje też zainicjować tu rozwój sieci stacji paliw, którą obecnie z sukcesem buduje w Polsce. Przypomnijmy, że Grupa UNIMOT od czerwca 2017 r. rozwija na krajowym rynku franczyzową sieć stacji paliw pod marką AVIA. Od października br. pod brandem AVIA Grupa oferuje też wszystkie swoje produkty paliwowo-energetyczne.

Uruchomienie UNIMOT Asia LLC wpisuje się doskonale w politykę trwających obecnie targów China International Import Expo 2018, których przesłaniem jest właśnie import towarów i usług na teren Chińskiej Republiki Ludowej. Przedstawiciele UNIMOT, na czele z Prezesem Adamem Sikorskim, są obecni na Targach CIIE w ramach specjalnego pawilonu narodowego, przygotowanego przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu (PAIH).

Targi China Interantional Import Expo 2018 odbywają się w dniach 5-10 listopada w Szanghaju. Wydarzenie, zainicjowane i uroczyście otwarte przez Prezydenta Chin – Xi Jinpinga, stanowi bardzo ważny krok w kierunku liberalizacji handlu i otwarcia chińskiego rynku na import. Na Targach są obecne delegacje rządowe z 25 krajów, w tym również polska delegacja rządowa, z udziałem m.in. szefa gabinetu politycznego premiera ministra Marka Suskiego, ministra rolnictwa Jana Ardanowskiego oraz wiceministra przedsiębiorczości i technologii Tadeusza Kościńskiego. Polskę reprezentuje 81 przedsiębiorstw promujących swoje wyroby i usługi w wielu branżach, m.in. energia i surowce, motoryzacja, transport, turystyka, rolnictwo, przemysł chemiczny i inne.

 

Polecamy również

Ostrzegamy przed oszustami!

Ostrzegamy przed pojawiającymi się w internecie oszustwami finansowymi, polegającymi na...

6 czerwca 2024

Zobacz więcej

Grupa Unimot opublikowała wyniki za I kwartał 2024 r.

Grupa Unimot opublikowała skonsolidowane wyniki finansowe i operacyjne za I kwartał 2024 r....

28 maja 2024

Zobacz więcej