Menu

UNIMOT wkracza do Chin

Data publikacji: 06.11.18

image

Spółka UNIMOT Asia LLC rozpoczęła działalność na terenie Chin. Wczoraj w Szanghaju miało miejsce uroczyste otwarcie biura, będącego siedzibą nowej Spółki.

Spółka UNIMOT Asia LLC, która 12 września br. powiększyła Grupę Kapitałową UNIMOT, oficjalnie uruchomiła działalność w Chinach. Spółka prowadzi sprzedaż oraz dystrybucję olejów i smarów samochodowych pod marką AVIA.

Po dokładnym zbadaniu rynku motoryzacyjnego w Chinach uznaliśmy, że nasza oferta olejów i smarów będzie atrakcyjna dla lokalnych odbiorców – wyjaśnia Adam Sikorski, Prezes UNIMOT S.A. – Produkty te sprzedajemy pod znaną, szwajcarską marką AVIA, co dodatkowo wzmacnia ich pozycję rynkową i konkurencyjność.

Warto podkreślić, że pod marką AVIA są tu też oferowane filtry do samochodów osobowych, produkowane przez PZL Sędziszów S.A., którego większościowym udziałowcem jest Unimot Express Sp. z o.o.

Nowo otwarte biuro spółki UNIMOT Asia LLC, stanowiące równocześnie jej siedzibę, znajduje się w prestiżowym miejscu – Swiss Center Shanghai.

Lepszej lokalizacji nie mogliśmy sobie wymarzyć – komentuje Adam Sikorski. – Dzięki temu, że nasza Spółka-Matka należy do szwajcarskiego stowarzyszenia AVIA International, możemy być w samym centrum tego biznesowego okręgu. Z kolei koordynację UNIMOT Asia LLC w zakresie organizacyjnym powierzyliśmy panu Mateuszowi Wójcikowi, który jest absolwentem tutejszych uczelni (m.in. Shanghai University of Finance and Economics) oraz asystentem Konsula Generalnego RP w Szanghaju. Jego cenne doświadczenie dyplomatyczne i biegła orientacja w kwestiach gospodarczych na rynku chińskim z pewnością pomogą nam sprawnie i szybko rozwijać działalność Spółki – dodaje Prezes Sikorski.

Wprowadzenie oferty olejów i smarów przez UNIMOT to początek ekspansji marki AVIA na rynku chińskim. Pod czerwono-białym szyldem Spółka planuje też zainicjować tu rozwój sieci stacji paliw, którą obecnie z sukcesem buduje w Polsce. Przypomnijmy, że Grupa UNIMOT od czerwca 2017 r. rozwija na krajowym rynku franczyzową sieć stacji paliw pod marką AVIA. Od października br. pod brandem AVIA Grupa oferuje też wszystkie swoje produkty paliwowo-energetyczne.

Uruchomienie UNIMOT Asia LLC wpisuje się doskonale w politykę trwających obecnie targów China International Import Expo 2018, których przesłaniem jest właśnie import towarów i usług na teren Chińskiej Republiki Ludowej. Przedstawiciele UNIMOT, na czele z Prezesem Adamem Sikorskim, są obecni na Targach CIIE w ramach specjalnego pawilonu narodowego, przygotowanego przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu (PAIH).

Targi China Interantional Import Expo 2018 odbywają się w dniach 5-10 listopada w Szanghaju. Wydarzenie, zainicjowane i uroczyście otwarte przez Prezydenta Chin – Xi Jinpinga, stanowi bardzo ważny krok w kierunku liberalizacji handlu i otwarcia chińskiego rynku na import. Na Targach są obecne delegacje rządowe z 25 krajów, w tym również polska delegacja rządowa, z udziałem m.in. szefa gabinetu politycznego premiera ministra Marka Suskiego, ministra rolnictwa Jana Ardanowskiego oraz wiceministra przedsiębiorczości i technologii Tadeusza Kościńskiego. Polskę reprezentuje 81 przedsiębiorstw promujących swoje wyroby i usługi w wielu branżach, m.in. energia i surowce, motoryzacja, transport, turystyka, rolnictwo, przemysł chemiczny i inne.

 

Polecamy również

Oświadczenie Unimot S.A. w sprawie dywersyfikacji działalności i rozszerzania łańcucha wartości

Oświadczenie Kluczowym celem strategicznym Grupy Unimot jest dywersyfikacja działalności i...

26 września 2023

Zobacz więcej

Pierwszy marketowy format SPAR na stacji paliw AVIA

Grupa Unimot we wrześniu otworzyła stację paliw AVIA w Wysogotowie pod Poznaniem z supermarketem...

20 września 2023

Zobacz więcej

Unimot opublikował wyniki za II kwartał 2023 r.

Unimot opublikował skonsolidowane wyniki finansowe i operacyjne za II kwartał 2023 r....

14 września 2023

Zobacz więcej