Menu

UNIMOT GAZ ZNÓW ODNOTOWAŁ WZROST SPRZEDAŻY

Data publikacji: 28.03.13

image

Spółka UNIMOT GAZ po raz kolejny zwiększyła swoją sprzedaż. Przychody osiągnięte w marcu były o 15 proc. wyższe niż w lutym. W porównaniu z analogicznym okresem w roku 2012 r. nastąpił znaczny, bo aż 56-procentowy wzrost sprzedaży.

Według wstępnych danych, w marcu Spółka osiągnęła przychody netto ze sprzedaży w wysokości 23,897 mln zł. To o 15 proc. więcej niż w lutym 2013. Zadowalające są też wstępne wyniki sprzedaży kwartalnej. W pierwszym kwartale 2013 r. przychody wyniosły prawie 61,878 mln zł, podczas gdy w analogicznym okresie roku poprzedniego Spółka osiągnęła sprzedaż w wysokości 42,855 mln zł.

 – Wzrost przychodów Spółki wynika głównie z rozwoju sprzedaży hurtowej w zakresie importu bezpośredniego gazu oraz sprzedaży gazu z terminali zewnętrznych – twierdzi Przemysław Podgórski, Członek Zarządu Unimot Gaz S.A. – Warto też podkreślić, że Spółka nieustannie się rozwija, zaspokajając potrzeby odbiorców również w takich segmentach jak autogaz, gaz w butlach i gaz do celów grzewczych. Ponadto wzrasta wolumen sprzedaży zagranicznej, w tym do Czech, Słowacji i Węgier.

 Powyższe dane są szacunkowe, ostateczne wyniki finansowe zostaną opublikowane w raporcie okresowym za pierwszy kwartał 2013 r., który ukaże się w połowie maja br. – dodaje Przemysław Podgórski.

Polecamy również

Oświadczenie Unimot S.A. w sprawie dywersyfikacji działalności i rozszerzania łańcucha wartości

Oświadczenie Kluczowym celem strategicznym Grupy Unimot jest dywersyfikacja działalności i...

26 września 2023

Zobacz więcej

Pierwszy marketowy format SPAR na stacji paliw AVIA

Grupa Unimot we wrześniu otworzyła stację paliw AVIA w Wysogotowie pod Poznaniem z supermarketem...

20 września 2023

Zobacz więcej

Unimot opublikował wyniki za II kwartał 2023 r.

Unimot opublikował skonsolidowane wyniki finansowe i operacyjne za II kwartał 2023 r....

14 września 2023

Zobacz więcej