Menu

Unimot Aviation uruchamia działalność w sektorze lotnictwa pasażerskiego

Data publikacji: 23.01.24

image

Unimot Aviation, spółka, która dołączyła w 2023 r. do Grupy Unimot, intensywnie rozwija swoje kompetencje w branży paliw lotniczych, przygotowując się do uruchomienia działalności w obszarze lotnictwa pasażerskiego na Lotnisku Kraków-Balice oraz Lotnisku Katowice-Pyrzowice poprzez spółkę zależną Unimot Aviation Services. Spółka pomyślnie przeszła rygorystyczne audyty przeprowadzone przez inspektorów Urząd Lotnictwa Cywilnego (ULC), które potwierdzają przestrzeganie najwyższych specjalistycznych standardów.

29 grudnia 2023 r. spółka Unimot Aviation Services uzyskała Certyfikat Airport Handling Agent (AHAC). Następnie, 17 stycznia 2024 r., otrzymała zezwolenie Urzędu Lotnictwa Cywilnego w kategorii 7.1, które dotyczy obsługi w zakresie zaopatrywania statków powietrznych w materiały napędowe. Zezwolenie obejmuje organizację i realizację czynności tankowania paliwa lotniczego.
Działania te stanowią kluczowy krok w rozszerzaniu działalności spółki oraz umacnianiu jej pozycji na rynku jako wschodzącego gracza w sektorze lotnictwa pasażerskiego w Polsce – kraju, który charakteryzuje się rozbudowaną infrastrukturą lotniczą, obejmującą 14 lotnisk publicznych oraz ponad 60 lotnisk aeroklubowych.

Wznowienie działalności w sektorze lotnictwa pasażerskiego, które planujemy w I kwartale tego roku, jest kolejnym krokiem w kierunku dywersyfikacji naszej działalności. Pozwoli nam to oferować bardziej kompleksowe usługi dla branży lotniczej w Polsce. Doświadczenie spółki Unimot Aviation w dystrybucji paliwa lotniczego JET A, w oparciu o ugruntowaną na rynku pozycję multienergetycznej Grupy Unimot, stanowi solidny fundament do świadczenia usług na najwyższym poziomie – mówi Adam Sikorski, prezes zarządu Unimot.

W sierpniu 2021 r., spółka działająca wówczas pod nazwą Partner4Sky, po otrzymaniu wszystkich niezbędnych zezwoleń i koncesji, rozpoczęła pierwsze tankowania na lotnisku w Krakowie i Katowicach. W styczniu 2022 roku zawiesiła ona działalność w sektorze lotnictwa pasażerskiego i skoncentrowała się na zwiększaniu sprzedaży paliwa lotniczego JET A poza portami lotniczymi podlegającymi kontroli Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Unimot Aviation powstała natomiast w wyniku nabycia 75% udziałów firmy Partner4Sky przez Grupę Unimot w kwietniu 2023 roku. Do tej pory spółka skupiała się na sprzedaży paliwa lotniczego do firm i osób prywatnych posiadających śmigłowce lub małe statki powietrzne pod szwajcarską marką AVIA, którą Grupa Unimot rozwija na polskim rynku od 2017 roku.

Unimot Aviation posiada pojazd do tankowania statków powietrznych z możliwością dozowania dodatków, co pozwala oferować usługi tankowania paliwem o specyfikacji JP8. Współpracuje również z podmiotami zużywającymi naftę lotniczą (JET A 1) w procesach technologicznych lub oferujących serwis silników lotniczych.

Polecamy również

Ostrzegamy przed oszustami!

Ostrzegamy przed pojawiającymi się w internecie oszustwami finansowymi, polegającymi na...

6 czerwca 2024

Zobacz więcej

Grupa Unimot opublikowała wyniki za I kwartał 2024 r.

Grupa Unimot opublikowała skonsolidowane wyniki finansowe i operacyjne za I kwartał 2024 r....

28 maja 2024

Zobacz więcej