Menu

Sieć stacji AVIA wprowadza możliwość zapłaty za paliwo przy dystrybutorze

Data publikacji: 13.04.23

image

Sieć stacji AVIA, zarządzana przez Grupę Unimot, wprowadza na swoich stacjach możliwość bezdotykowych płatności za paliwo przy dystrybutorze za pomocą aplikacji mobilnej Spark. Aplikacja pozwala na szybkie płatności z wykorzystaniem  kodu QR, po których klient otrzymuje automatycznie na swoje konto e-paragon fiskalny lub e-fakturę, czyli dokumenty sprzedaży w wersji elektronicznej. Wkrótce system będzie również zintegrowany z kartą flotową AVIA. Współpraca sieci stacji AVIA ze Spark to innowacyjne podejście do obsługi klientów i płatności na stacjach paliw.

Spark to aplikacja mobilna służąca do szybkich i wygodnych płatności, która ma wiele zastosowań. Użytkownik aplikacji może zapłacić za paliwo na stacji bezpośrednio przy dystrybutorze, opłacić bilety autostradowe e-TOLL (aplikacja jest oficjalnym partnerem Ministerstwa Finansów) czy przekazać darowiznę na wybraną organizację charytatywną (współpraca z siepomaga.pl). Aplikacja daje także możliwość otrzymywania dokumentów sprzedaży w wersji elektronicznej – e-paragonów fiskalnych lub e-faktur, które w pełni zastępują wersję papierową. Partnerem Spark w obsłudze płatności elektronicznych jest firma Przelewy24.

Płatności przy dystrybutorze z aplikacją Spark są już możliwe na stacjach AVIA w Grzegorzewie, Małkini, Poznaniu (Juraszów) i Gorzowie Wielkopolskim, a funkcjonalność dostępna będzie sukcesywnie na kolejnych stacjach. Unimot planuje, by była ona dostępna na wszystkich stacjach AVIA zarządzanych bezpośrednio przez Grupę, będzie również zachęcał swoich franczyzobiorców do wprowadzenia tej funkcjonalności na stacjach partnerskich.

Sam proces płatności jest dla klienta prosty i intuicyjny. Po zatankowaniu paliwa na wybranej stacji wystarczy zeskanować kod QR, który znajduje się na dystrybutorze i zatwierdzić płatność w Spark. Zatwierdzenie w aplikacji kończy transakcję i kierowca może ruszyć w dalszą trasę.

Naszym celem jest, by stacje AVIA były jak najbardziej przyjazne klientom. Część z nich oczekuje rozbudowanej oferty sklepowej, a część chce po prostu zatankować i szybko zapłacić. Teraz będzie to możliwe już przy dystrybutorze, dzięki współpracy z naszym partnerem – dostawcą systemu i aplikacji Spark. W rozwoju sieci AVIA stawiamy na innowacyjne rozwiązania, dlatego cieszę się, że dzisiaj możemy pochwalić się kolejnym usprawnieniem, które podnosi atrakcyjność naszej sieci – mówi Robert Nowek, dyrektor zarządzający siecią AVIA w Polsce i w Ukrainie, Grupa Unimot.

Wdrożenie płatności Spark na stacjach AVIA cieszy nas z dwóch powodów. Pierwszy z nich to rozszerzenie usług płatności w aplikacji dla naszych użytkowników, zwłaszcza kierowców, którzy mogą też opłacać bilety e-TOLL w aplikacji. Drugi związany jest z innym kluczowym obszarem naszego biznesu, czyli e-paragonem. Projekt na stacjach AVIA jest pierwszą w Polsce implementacją e-paragonu fiskalnego w handlu stacjonarnym. W efekcie oferujemy klientom płynny proces płatniczy połączony z wydaniem e-dokumentu w jednej aplikacji, co tworzy spójne i bardzo wygodne rozwiązanie  – dodaje Cezary Pierzan, prezes zarządu Spark.

Sieć stacji AVIA, rozwijana przez Grupę Unimot, liczy ponad 110 obiektów w całej Polsce. Unimot rozwija także współpracę z siecią SPAR, uruchamiając kolejne markety SPAR Express przy stacjach AVIA. Stacje AVIA działają głównie w średnich i małych miastach. AVIA rozszerza swoją działalność również o największe aglomeracje i miejscowości turystyczne – stacje funkcjonują, między innymi, w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Zakopanem.

Polecamy również

AVIA Solar sponsorem tytularnym drużyny siatkarskiej AVIA Solar Sędziszów Małopolski

AVIA Solar, zarządzana przez Grupę Unimot, została sponsorem tytularnym drużyny siatkarskiej...

29 września 2023

Zobacz więcej

Oświadczenie Unimot S.A. w sprawie dywersyfikacji działalności i rozszerzania łańcucha wartości

Oświadczenie Kluczowym celem strategicznym Grupy Unimot jest dywersyfikacja działalności i...

26 września 2023

Zobacz więcej

Pierwszy marketowy format SPAR na stacji paliw AVIA

Grupa Unimot we wrześniu otworzyła stację paliw AVIA w Wysogotowie pod Poznaniem z supermarketem...

20 września 2023

Zobacz więcej