O Grupie

Lwy UNIMOT Częstochowa – ze złotym medalem

Data publikacji: 29.06.16

image

Speedrower to dyscyplina sportu, w której startuje klub Lwy UNIMOT Częstochowa. W tej wyjątkowo widowiskowej dyscyplinie sportu, będącej połączeniem wyścigów rowerowych i żużla, rozegrane zostały ostatnio Mistrzostwa Polski Par Klubowych. Impreza odbyła się w Toruniu, a w wielkim finale pomiędzy zespołem Lwy Częstochowa sponsorowanym przez spółkę UNIMOT, a drużyną Wiraż Ostrów Wielkopolski lepsze okazały się „Lwy” zdobywając złoty medal. Po zaszczytne pierwsze miejsce sięgnęła para zawodników Marcin Szymański i Sebastian Paruzel.

„21 lat czekałem na ten sukces, który wywalczyć jest niesamowicie trudno, o czym zapewne wiedzą wszyscy miłośnicy speedrower’u oraz osoby pasjonujące się żużlem” – mówi Janusz Danek Prezes Lwów UNIMOT Częstochowa. „Mieliśmy już złoto dla juniorów w 1998 roku i srebro w 2014 roku, ale dzisiejszy sukces to spełnienie naszych marzeń”  – dodaje Prezes.

Zarząd spółki UNIMOT serdecznie gratuluje klubowi oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do sukcesu, ale przede wszystkim dziękuje zawodnikom, którzy na ten sukces zapracowali.