Menu

Grupa Unimot rozpoczęła działalność w zakresie fizycznych dostaw paliw żeglugowych w polskich portach

Data publikacji: 13.03.24

image

Kontynuując przyjętą strategię dywersyfikacji działalności Grupy Unimot, spółka Unimot Paliwa rozpoczęła działalność na rynku paliw żeglugowych w polskich portach. Pierwsza dostawa odbyła się 11 marca 2024 r. – w porcie w Gdyni zatankowana (zabunkrowana*) została jednostka Fairplay VII, należąca do firmy Fairplay Towage Polska Sp. z o.o. Sp.k. Działalność bunkrowa Grupy Unimot prowadzona będzie w oparciu o dwa z dziewięciu terminali paliwowych należących do Unimot Terminale, zlokalizowanych w Gdańsku i Szczecinie.

Grupa Unimot rozpoczęła fizyczne dostawy destylacyjnego paliwa żeglugowego MGO:DMA, realizowane autocysternami, w portach w Gdańsku i Gdyni. W drugiej połowie kwietnia tego roku Grupa zamierza rozszerzyć zakres działania w obszarze dostaw tego samego paliwa bunkrowego o porty w Szczecinie, Świnoujściu i Policach.

Cieszymy się z możliwości wejścia na nowy, perspektywiczny rynek. To kolejny ważny krok w stronę dywersyfikacji działalności Grupy Unimot, mający na celu zwiększenie jej obecności na rynku oraz poszerzenie oferty usług. Dążymy do maksymalnego wykorzystywania potencjału, jaki dają nam terminale paliwowe oraz ich infrastruktura, a także nasze know-how w oparciu o ponad 30 lat obecności Grupy Unimot na polskim rynku – mówi Robert Brzozowski, wiceprezes zarządu ds. handlu, Unimot S.A.

Grupa Unimot rozważa także ewentualne rozszerzenie działalności w zakresie dostaw paliw bunkrowych typu pozostałościowego (VLSFO i HSFO) realizowanych bunkierką, w oparciu o planowaną rozbudowę infrastruktury terminala w Gdańsku.

 

*bunkrowanie – tankowanie statku/zapatrywanie statku w paliwa

Polecamy również

HVO i paliwa o obniżonej emisyjności w ofercie Grupy Unimot już w marcu

W odpowiedzi na globalne wyzwania związane ze zmianami klimatycznymi, a tym samym konieczność...

14 marca 2024

Zobacz więcej

Szacunkowe wyniki Unimot S.A. za IV kwartał 2023 r.

Unimot opublikował szacunki skonsolidowanych wyników finansowych za IV kwartał 2023 roku....

9 lutego 2024

Zobacz więcej

Urodzinowy benefit dla członków programu Unimot Klub+

Grupa Unimot, z okazji trzeciej rocznicy istnienia programu lojalnościowego dla akcjonariuszy –...

6 lutego 2024

Zobacz więcej