Menu

AVIA Solar z zieloną energią dla sieci Dino

Data publikacji: 26.05.22

image

AVIA Solar, marka odpowiedzialna za segment fotowoltaiki w Grupie Unimot, zrealizuje projekt instalacji fotowoltaicznej na magazynie centralnym sieci sklepów spożywczych Dino. Instalacja o mocy 690 kWp będzie zasilała obiekt od początku 2023 r.

Instalacja fotowoltaiczna zostanie zbudowana na dachu magazynu centralnego sieci Dino, który mieści się w Krotoszynie. Na projekt składa się 1725 modułów o mocy 400 W, zajmujących w sumie 3 400 mkw., czyli powierzchnię odpowiadającą połowie boiska piłkarskiego. System fotowoltaiczny przez pierwszy pełny rok działania pozwoli na ograniczenie emisji dwutlenku węgla na poziomie około 480 ton, natomiast w ciągu 25 lat działania w sumie około 10 840 ton.

Instalacja fotowoltaiczna dla sieci Dino zostanie zrealizowana przez AVIA Solar na podstawie wygranego przetargu. Prace obejmują przygotowanie niezbędnej dokumentacji, dostawę i montaż instalacji fotowoltaicznej, a także kompleksową obsługę posprzedażową. Montaż instalacji na dachu magazynu w Krotoszynie odbędzie się jeszcze w tym roku, po uzyskaniu stosownych pozwoleń na budowę.

Wygrany przetarg na instalację fotowoltaiczną dla kolejnej znanej i silnej marki, jaką jest dynamicznie rozwijająca się polska sieć sklepów spożywczych Dino, jest dowodem na to, że przyjęta przez AVIA Solar w 2021 r. strategia biznesowa, polegająca na koncentracji na projektach dla firm i obiektów użyteczności publicznej, była dobrą decyzją. Sukcesywnie rozszerzamy nasze portfolio niskoemisyjnych projektów o kolejnych zadowolonych klientów, którzy inwestując w odnawialne źródła energii wpisują się w trend transformacji energetycznej, a jednocześnie korzystają z wymiernych oszczędności – mówi Karol Ilba, prezes zarządu Unimot Energia i Gaz.

Sieć Dino liczy już 1880 sklepów o powierzchni sali sprzedaży 736,7 tys. mkw., a magazyn w Krotoszynie jest jednym z siedmiu centrów dystrybucyjnych obsługujących sieć logistycznie.

Polecamy również

Pierwszy marketowy format SPAR na stacji paliw AVIA

Grupa Unimot we wrześniu otworzyła stację paliw AVIA w Wysogotowie pod Poznaniem z supermarketem...

20 września 2023

Zobacz więcej

Unimot opublikował wyniki za II kwartał 2023 r.

Unimot opublikował skonsolidowane wyniki finansowe i operacyjne za II kwartał 2023 r....

14 września 2023

Zobacz więcej

Spotkanie z Zarządem 18 września 2023 r.

Zapraszamy Państwa na spotkanie z Zarządem, tematem którego będą wyniki Grupy UNIMOT...

13 września 2023

Zobacz więcej