Menu

10% kapitału UNIMOT GAZ w rękach hiszpańskich inwestorów

Data publikacji: 12.02.14

image

Hiszpańskie spółki MOKA CONSULTING S.L. oraz INCOGAS zakupiły pakiet akcji UNIMOT GAZ S.A. Dzięki nowym inwestorom, mającym doświadczenie w branży gazowniczej, Spółka uzyskała cenne wsparcie w zakresie rozwoju działalności na rynku gazu ziemnego.

Jak wynika z treści raportów UNIMOT GAZ S.A., dotychczasowy akcjonariusz Spółki – UNIMOT EXPRESS Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, dokonał transakcji sprzedaży na akcjach UNIMOT GAZ S.A. Akcje zostały nabyte przez spółki MOKA CONSULTING S.L. oraz INCOGAS, które uzyskały tym samym po 5% kapitału zakładowego UNIMOT GAZ S.A. Cena sprzedaży akcji wyniosła 2,85 zł.

– Punktem odniesienia do ceny sprzedaży akcji była cena emisyjna akcji serii D oraz poziom rynkowy walorów w okresie rozpoczęcia rozmów z inwestorami, dotyczących ewentualnej współpracy – komentuje Bogusław Satława, Prezes Zarządu UNIMOT GAZ S.A. – Należy przy tym dodać, że cena transakcji uwzględnia dyskonto w stosunku do rynku z uwagi na tak znaczących, branżowych inwestorów.

Warto zaznaczyć, iż doskonałą okazją do zapoznania się z działalnością nowych inwestorów UNIMOT GAZ S.A. będzie konferencja prasowa Spółki, zaplanowana na 13 lutego br. w Warszawie, w siedzibie GPW, o godz. 13.00. Gościem specjalnym konferencji będzie ceniony, międzynarodowy ekspert rynku gazu ziemnego i ropy naftowej – Isaac Querub, który od stycznia br. pełni funkcję Członka Rady Nadzorczej UNIMOT GAZ S.A.

Polecamy również

Pierwszy marketowy format SPAR na stacji paliw AVIA

Grupa Unimot we wrześniu otworzyła stację paliw AVIA w Wysogotowie pod Poznaniem z supermarketem...

20 września 2023

Zobacz więcej

Unimot opublikował wyniki za II kwartał 2023 r.

Unimot opublikował skonsolidowane wyniki finansowe i operacyjne za II kwartał 2023 r....

14 września 2023

Zobacz więcej

Spotkanie z Zarządem 18 września 2023 r.

Zapraszamy Państwa na spotkanie z Zarządem, tematem którego będą wyniki Grupy UNIMOT...

13 września 2023

Zobacz więcej