Menu

10% kapitału UNIMOT GAZ w rękach hiszpańskich inwestorów

Data publikacji: 12.02.14

image

Hiszpańskie spółki MOKA CONSULTING S.L. oraz INCOGAS zakupiły pakiet akcji UNIMOT GAZ S.A. Dzięki nowym inwestorom, mającym doświadczenie w branży gazowniczej, Spółka uzyskała cenne wsparcie w zakresie rozwoju działalności na rynku gazu ziemnego.

Jak wynika z treści raportów UNIMOT GAZ S.A., dotychczasowy akcjonariusz Spółki – UNIMOT EXPRESS Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, dokonał transakcji sprzedaży na akcjach UNIMOT GAZ S.A. Akcje zostały nabyte przez spółki MOKA CONSULTING S.L. oraz INCOGAS, które uzyskały tym samym po 5% kapitału zakładowego UNIMOT GAZ S.A. Cena sprzedaży akcji wyniosła 2,85 zł.

– Punktem odniesienia do ceny sprzedaży akcji była cena emisyjna akcji serii D oraz poziom rynkowy walorów w okresie rozpoczęcia rozmów z inwestorami, dotyczących ewentualnej współpracy – komentuje Bogusław Satława, Prezes Zarządu UNIMOT GAZ S.A. – Należy przy tym dodać, że cena transakcji uwzględnia dyskonto w stosunku do rynku z uwagi na tak znaczących, branżowych inwestorów.

Warto zaznaczyć, iż doskonałą okazją do zapoznania się z działalnością nowych inwestorów UNIMOT GAZ S.A. będzie konferencja prasowa Spółki, zaplanowana na 13 lutego br. w Warszawie, w siedzibie GPW, o godz. 13.00. Gościem specjalnym konferencji będzie ceniony, międzynarodowy ekspert rynku gazu ziemnego i ropy naftowej – Isaac Querub, który od stycznia br. pełni funkcję Członka Rady Nadzorczej UNIMOT GAZ S.A.

Polecamy również

AVIA GO: rusza aplikacja mobilna sieci stacji paliw AVIA w Polsce

UNIMOT, multienergetyczna grupa kapitałowa zarządzająca siecią stacji AVIA w Polsce,...

2 lipca 2024

Zobacz więcej

Grupa UNIMOT sponsorem Dni Jasła 2024

W dniach 21-23 czerwca 2024 roku odbyły się Dni Jasła 2024. Wydarzenie, którego...

26 czerwca 2024

Zobacz więcej