Menu

10% kapitału UNIMOT GAZ w rękach hiszpańskich inwestorów

Data publikacji: 12.02.14

image

Hiszpańskie spółki MOKA CONSULTING S.L. oraz INCOGAS zakupiły pakiet akcji UNIMOT GAZ S.A. Dzięki nowym inwestorom, mającym doświadczenie w branży gazowniczej, Spółka uzyskała cenne wsparcie w zakresie rozwoju działalności na rynku gazu ziemnego.

Jak wynika z treści raportów UNIMOT GAZ S.A., dotychczasowy akcjonariusz Spółki – UNIMOT EXPRESS Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, dokonał transakcji sprzedaży na akcjach UNIMOT GAZ S.A. Akcje zostały nabyte przez spółki MOKA CONSULTING S.L. oraz INCOGAS, które uzyskały tym samym po 5% kapitału zakładowego UNIMOT GAZ S.A. Cena sprzedaży akcji wyniosła 2,85 zł.

– Punktem odniesienia do ceny sprzedaży akcji była cena emisyjna akcji serii D oraz poziom rynkowy walorów w okresie rozpoczęcia rozmów z inwestorami, dotyczących ewentualnej współpracy – komentuje Bogusław Satława, Prezes Zarządu UNIMOT GAZ S.A. – Należy przy tym dodać, że cena transakcji uwzględnia dyskonto w stosunku do rynku z uwagi na tak znaczących, branżowych inwestorów.

Warto zaznaczyć, iż doskonałą okazją do zapoznania się z działalnością nowych inwestorów UNIMOT GAZ S.A. będzie konferencja prasowa Spółki, zaplanowana na 13 lutego br. w Warszawie, w siedzibie GPW, o godz. 13.00. Gościem specjalnym konferencji będzie ceniony, międzynarodowy ekspert rynku gazu ziemnego i ropy naftowej – Isaac Querub, który od stycznia br. pełni funkcję Członka Rady Nadzorczej UNIMOT GAZ S.A.

Polecamy również

Szacunkowe wyniki Unimot S.A. za IV kwartał 2023 r.

Unimot opublikował szacunki skonsolidowanych wyników finansowych za IV kwartał 2023 roku....

9 lutego 2024

Zobacz więcej

Urodzinowy benefit dla członków programu Unimot Klub+

Grupa Unimot, z okazji trzeciej rocznicy istnienia programu lojalnościowego dla akcjonariuszy –...

6 lutego 2024

Zobacz więcej

Unimot Aviation uruchamia działalność w sektorze lotnictwa pasażerskiego

Unimot Aviation, spółka, która dołączyła w 2023 r. do Grupy Unimot, intensywnie rozwija swoje...

23 stycznia 2024

Zobacz więcej