Menu

CSR

Społeczna odpowiedzialność biznesu to jeden ważnych aspektów działalności Grupy UNIMOT. Celem naszych działań w zakresie CSR jest zrównoważony rozwój Grupy, oparty o dobre relacje z klientami, partnerami, pracownikami oraz lokalną społecznością.

Wywiązując się z roli odpowiedzialnego dystrybutora produktów paliwowo-energetycznych, bierzemy udział w projektach związanych z ochroną środowiska oraz przestrzegamy zasad biznesowej uczciwości. Angażujemy się w liczne inicjatywy sportowe i kulturalne. Prowadzimy politykę różnorodności i dbamy o przejrzystość struktury organizacyjnej.

Idee społecznie odpowiedzialnego biznesu realizujemy w ramach obu marek – UNIMOT i AVIA.

icon

Branża

Rozwiń Zwiń

UNIMOT aktywnie uczestniczy w budowaniu bezpieczeństwa energetycznego kraju. W celu uniezależnienia się od dostawców z Europy Wschodniej, dywersyfikujemy nasze źródła dostaw i sprowadzamy produkty z wielu kierunków.

Od 2014 r. rozwijamy infrastrukturę przesyłową gazu i dysponujemy własną skraplarnią gazu ziemnego.

W ramach kreowania dobrych praktyk w branży paliwowej oraz w odpowiedzi na potrzeby Klientów, prowadzimy działania mające na celu uproszczenie i przyspieszenie transakcji zakupowych. Do najważniejszych z nich należą:

 • platforma e-zamówienia
 • paliwowe AutoCasco

W celu integracji z Klientami, jesteśmy obecni na najważniejszych branżowych targach, prowadzimy komunikację w mediach społecznościowych oraz organizujemy doroczne spotkania dla Klientów.

icon

Środowisko

Rozwiń Zwiń

Mając na względzie ochronę środowiska naturalnego, UNIMOT prowadzi kampanię edukacyjną wśród Klientów w zakresie zmiany źródeł ogrzewania na bardziej ekologiczne. Promujemy zmianę pieców grzewczych z węglowych na gazowe oraz edukujemy właścicieli domów w kwestii montażu zbiorników przydomowych z gazem LGP.

Z myślą o ochronie środowiska zmodyfikowaliśmy nasz tabor samochodowy. Obecnie większość naszych pojazdów jest napędzana gazem LPG.

icon

Społeczeństwo

Rozwiń Zwiń

UNIMOT od wielu lat wspiera działalność sportową, kulturalną i angażuje się w kampanie społeczne. Do najważniejszych inicjatyw sportowych, których parterem są marki UNIMOT i AVIA, należą:

 • Międzynarodowe Skoki Narciarskie
 • Klub Speedrowerowy
 • Aeroklub Częstochowski
 • Klub Kolarski Jura
 • Rajd Śląska
 • Transport Ride

We współpracy z Fundacją Ivy Poland, od kilku lat fundujemy stypendia zagraniczne dla najzdolniejszych polskich studentów.

Włączamy się w akcje społeczne, mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach, m.in. wspierając inicjatywy Fundacji Drogi Mazowsza.

icon

Miejsce pracy

Rozwiń Zwiń

Dbając o zachowanie najwyższych standardów pracy, zapewniamy naszym pracownikom bezpieczne warunki zatrudnienia (umowa o pracę), a także  benefity w postaci pakietów sportowych i medycznych.

W naszych strukturach zachowujemy szczególną dbałość o przejrzysty zakres obowiązków. Mając na względzie wsparcie pracowników w indywidualnej ścieżce kariery, współfinansujemy:

 • kursy językowe
 • szkolenia podnoszące kwalifikacje
 • studia podyplomowe.

Zachęcając pracowników do aktywnego trybu życia, wspieramy ich sportowe zainteresowania i osiągnięcia. Każdego roku, w okolicach siedziby Spółki (w miejscowości Zawadzkie), organizujemy dla pracowników spływ kajakowy i rajd rowerowy.