Menu

Informacje o marce

Marka AVIA powstała w Szwajcarii w 1927 r., w wyniku połączenia sił kilku niezależnych importerów ropy naftowej. Założeniem biznesowym twórców było, aby partnerzy działający wspólnie pod marką AVIA mogli więcej zaoferować swoim klientom i wzmocnić swoją pozycję biznesową, nadal pozostając niezależnymi firmami. Pomysł spodobał się w innych krajach Europy, dlatego w 1960 r. utworzono międzynarodowe stowarzyszenie AVIA International, które zaczęło oferować produkty i usługi wielu niezależnych firm pod jedną, wspólną marką AVIA. Obecnie AVIA zrzesza ponad 90 firm z 14 krajów Europy i zarządza siecią 3100 stacji paliw. Poniżej prezentujemy mapę, która przedstawia ile stacji paliw pod marka AVIA zlokalizowanych jest na terenie Europy.

obrazek

AVIA to nie tylko stacje paliw. To także poważny gracz na rynku hurtowym paliw oraz sprzedawca m.in.: energii elektrycznej, środków smarnych dla przemysłu i motoryzacji, oleju opałowego. AVIA inwestuje w tzw. zieloną energię (farmy słoneczne i wiatrowe) i rozwija stacje ładowania dla pojazdów elektrycznych.

Dzięki wspólnej marce i niezależności firm stowarzyszonych, AVIA szybko dostosowuje produkty i usługi do zapotrzebowania na danym rynku. Wielką wartością tej marki jest budowanie właściwych relacji z Partnerami i Klientami.