AVIA

W grudniu 2016 spółka UNIMOT S.A została członkiem Stowarzyszenia AVIA International, skupiającego operatorów 3000 stacji paliw w całej Europie. Dzięki temu UNIMOT zyskał prawo do posługiwania się marką AVIA oraz do budowania nowej sieci stacji paliw pod tą marką na terenie Polski. Więcej informacji o marce AVIA w Polsce można znaleźć na stronie www.aviapolska.pl 

avia-w-europie_800

Źródło: AVIA International.  Wykres prezentuje liczbę poszczególnych stacji paliw w europie w podziale na znane marki koncernowe.

AVIA International to działające od 1960 r. stowarzyszenie, zarejestrowane w Szwajcarii, skupiające obecnie około 90 firm zarządzających łącznie ok. 3000 stacji paliw, w 14 krajach Europy. Stowarzyszenie udostępnia markę AVIA oraz zapewnia wsparcie w zakresie marketingu, zakupów i sprzedaży produktów na stacjach. Marka AVIA jest popularna w takich krajach jak: Niemcy (ok. 840 stacji), Francja (ok. 710 stacji), Szwajcaria (ok. 600 stacji), Holandia (ok. 310 stacji), Hiszpania (ok. 140 stacji). W naszej części Europy sieć zyskała popularność na Węgrzech (ponad 80 stacji) i w Serbii (ok. 50 stacji).


AVIA Polska
tankuj24